Astra CONCEPT logo

Astra Concept zajmuje się hurtowym obrotem handlowym usługami oraz towarami, a także ich częściami, produkowanymi w specjalnych warunkach technicznych oraz technologicznych, przeznaczonych dla celów wojskowych, policyjnych i organizacji paramilitarnych. Równolegle rozwijane są nowe obszary działalności ukierunkowane na technologie oczyszczania oraz ekologicznej utylizacji niebezpiecznych substancji, a także na urządzenia, sprzęt oraz technologie monitorowania, rozpoznania oraz likwidacji skażeń chemicznych, biologicznych i promieniotwórczych.

canbera packard logo 

Canberra Packard jest przedstawicielem handlowym producentów aparatury radiologicznej i izotopowej wykorzystywanej w medycynie oraz sprzętu służącego do wykrywania i mierzenia promieniowania. Canberra Packard oferuje m.in. detektory promieniowania, spektrometry, radiometry, systemy dozymetryczne, bramki radiometryczne oraz systemy do pomiaru i charakteryzacji odpadów radioaktywnych. Canberra Packard sprzedaje sprzęt stosowany w radioterapii i medycynie nuklearnej. Dostarcza  m.in. dyspensery, wstrzykiwacze radiofarmaceutyków, kalibratory dawek oraz specjalistyczne typy fantomów wykorzystywanych w kontroli jakości sprzętu do radioterapii, diagnostyki obrazowej oraz medycyny nuklearnej.

Elekta CMYK positive logo

Elekta to firma oferująca pionierskie rozwiązania do leczenia chorób nowotworowych i chorób mózgu.  Elekta jest firmą, która tworzy i rozwija zaawansowane, najwyższej klasy urządzenia i systemy planowania leczenia dla radioterapii, radiochirurgii i brachyterapii. W portfolio firmy Elekta znajdują się również systemy wspierające pracę ośrodków medycznych, oraz personelu w zakresie leczenia chorób nowotworowych. Przekraczając granice nauki i technologii, Elekta dostarcza inteligentne i efektywne rozwiązania, zapewniając zarówno ośrodkom medycznym, jak i ich pacjentom możliwość poprawy, przedłużenia, jak również ratowania życia.

health tech logo

HEALTH TECHNOLOGIES Dystrybutor sprzętu medycznego. HEALTH TECHNOLOGIES skupia specjalistów do spraw wdrożeń projektów medycznych oraz jest dystrybutorem szerokiej gamy urządzeń medycznych.

IRtech logo

Firma IRtech została założona w 2003 roku, od 2016 działa jako sp. z o.o. Początki działania firmy mają swoje miejsce w obszarze spektroskopii molekularnej oraz elementarnej. Produkty firmy IRtech kupuje Policja, Państwowa Straż Pożarna, Służby specjalne a także celne. Firma rozwinęła się w kierunku Life Science oraz radiacji. IRtech posiada laboratorium mikroskopii superrozdzielczej oraz specjalistów realizujących projekty finansowane z funduszy europejskich. Z kolei nasi specjaliści od radiacji oraz inspektor ochrony radiologicznej doradzają w wyborze najlepszych rozwiązań dla miejsc, gdzie pracownicy są narażeni na promieniowanie.
Firma IRtech od 2018 roku rozpoczęła działalność w zakresie medycyny nuklearnej. Wychodząc naprzeciw najnowocześniejszym rozwiązaniom dla szpitali oraz prywatnych placówek, celem firmy jest zwiększenie komfortu oraz bezpieczeństwa pacjenta kosztem zmniejszenia narażenia na promieniowanie pracownika.

 logo TMS 1

Firma TMS prowadzi sprzedaż i serwis : tomografów komputerowych, ultrasonografów, angiografów, aparatów do rezonansu magnetycznego oraz aparatów rtg.

 MEDSERVICE PRO logo

Firma MEDSERVICE PRO BIS Sp. z o.o. Sp. k. jest skierowana na pozyskiwanie Klientów poprzez ofertę produktów najwyższej jakości i profesjonalną obsługę.
Firma MEDSERVICE PRO BIS Sp. z o.o. Sp. k. jest autoryzowanym dystrybutorem HemoCue – wiodącego producenta analizatorów do pomiaru stężenia hemoglobiny. MEDSERVICE PRO BIS jest także dystrybutorem następujących produktów firmy Ashland: filmów radiochromowych Gafchromic, wskaźników napromieniowania RAD-SURE oraz systemów dozymetrii Dose-Map. Ponadto w skład oferty firmy wchodzą nakłuwacze oraz plastry z opatrunkiem uciskowym SureSeal. Od niedawna w ofercie firmy znajduje się innowacyjny system do inaktywacji patogenów firmy Cerus. Dla każdego z oferowanych urządzeń  prowadzony jest autoryzowany serwis.

 siemens logo layer rgb

Siemens jest jednym z największych na świecie dostawców produktów, usług i kompletnych rozwiązań medycznych. Oferta firmy obejmuje różnorodny sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny oraz systemy informatyczne pozwalające placówkom służby zdrowia na bardziej efektywną pracę.

Znajduje się w niej zarówno aparatura diagnostyczna dla ultrasonografii, tomografii komputerowej i rentgenodiagnostyki, kompleksowe wyposażenie laboratoriów, jak i zestawy audioterapeutyczne. Siemens produkuje także urządzenia do angiografii i kardioangiografii, sprzęt dla medycyny nuklearnej oraz urządzenia wykorzystujące metodę rezonansu magnetycznego w układzie otwartym, stosowane do diagnostyki oraz zabiegów interwencyjnych. Oferuje szerokie spektrum produktów w dziedzinie immunochemii, chemii klinicznej, hematologii, chemii moczu i parametrów krytycznych, które w połączeniu z rozwiązaniami informatycznymi oraz automatyzacją zabezpieczają potrzeby małych, średnich i dużych laboratoriów.

Nowatorskim i oryginalnym rozwiązaniem Siemensa są sieci komputerowe, umożliwiające archiwizację, opracowanie i przesyłanie danych dotyczących pacjentów i poszczególnych przypadków chorobowych, a tym samym pełne i efektywne wykorzystanie specjalistycznego sprzętu.

 VARIAN MS lg rgb blk pos

Varian Medical Systems od lat 50-tych produkuje narzędzia, które wykorzystują moc promieniowania rentgenowskiego z korzyścią dla ludzkości. Nasza historia jest jednym z pionierskich osiągnięć w dziedzinie radioterapii, radiochirurgii, technologii lamp rentgenowskich, cyfrowych detektorów obrazu, kontroli ładunków i badań nieniszczących. Obecnie posiadamy solidne portfolio produktów i długotrwałe relacje z wieloma wiodącymi klinicystami na świecie.

 IBA LogoRGB  

IBA jest zaawansowaną technologicznie firmą medyczną, która koncentruje swoją działalność na terapii protonowej, dozymetrii, rozwiązaniach dla aptek radiowych i akceleratorów cząstek dla przemysłu.

 joljur

Firma JOLJUR zajmuje się sprowadzaniem, prezentacją i sprzedażą literatury naukowej obcojęzycznej ze wszystkich dziedzin wiedzy. Współpracujemy z najbardziej prestiżowymi wydawcami literatury naukowej z całego świata. Firma JOLJUR realizuje zamówienia, organizuje wystawy i prezentacje literatury w trakcie naukowych konferencji, dokonuje wycen tytułów, przygotowuje zestawienia tematyczne dostępnych u wydawców książek. Klientami firmy JOLJUR są uczelnie wyższe, instytuty naukowo-badawcze, kliniki, wszystkie instytucje naukowe otwarte na światowe osiągnięcia nauki.

 VISIONRT FINAL LOGO

Firma Vision RT wyznacza nowy standard opieki w zarządzaniu ruchem. Vision RT dostarcza najwyższej jakości rozwiązania dla rynku radioterapii, z produktami zainstalowanymi w wiodących ośrodkach leczenia na świecie.

 stanley

Stanley jest przedsiębiorstwem funkcjonującym na rynku medycznym od 1990 roku. Po 22 latach działania w dziedzinie ortopedii i rehabilitacji firma Stanley poszerzyła swoją działalność o nowoczesne Centrum Medyczne zapewniające profesjonalną opiekę medyczną w zakresie ortopedii, neurologii, rehabilitacji i podologii. Jako pierwsi w Wielkopolsce Stanley zapewnia kompleksową diagnostykę oraz leczenie stóp.

 medsilesia

MedSilesia Śląska Sieć Wyrobów Medycznych została stworzona w celu realizacji wspólnych przedsięwzięć przez firmy z polskim kapitałem z branży medycznej (sektor aparatury i wyrobów medycznych) w regionie, których zakres wykracza poza ich indywidualne możliwości.

 gapr

GAPR sp. z o.o. prowadzi intensywne działania na rzecz nauki, biznesu, samorządu i tworzy sprzyjające warunki dla powstawania nowych firm oraz rozwoju przedsiębiorstw istniejących. Jako prężnie działająca Instytucja Otoczenia Biznesu stanowi platformę dialogu i współpracy pomiędzy śląskimi przedsiębiorcami, a organami władzy państwowej i samorządowej.

 Vimex r FC Vimex Sp. z o. o. prowadzi działalność w branży medycznej pod marką Vimex Endoscopy (od 2006r.) oraz w branży przemysłowej pod marką Vimex Industry (od 2002r.). Vimex Endoscopy (ISO 13485) jest jedynym polskim producentem aparatury medycznej przeznaczonej dla endoskopii sztywnej, takiej jak tory wizyjne, źródła światła, shavery artroskopowe, czy pompy irygacyjne. Jakość dostarczanych rozwiązań sprawiła, że produkty zaprojektowane i wyprodukowane przez polskich inżynierów biomedycznych znalazły uznanie na całym świecie, tym samym plasując Vimex Endoscopy w czołówce najbardziej pożądanych producentów urządzeń endoskopowych. Urządzenia Vimex Endoscopy (posiadające znak CE) są z powodzeniem wykorzystywane w wielu krajach Europy (głównie Niemcy i Szwajcaria), Azji, Afryki i Ameryki Południowej.

Kontakt

Górnośląski Akcelerator Przedsiębiorczości Rynkowej Sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 16
44-100 Gliwice

Partnerzy

  • MedicaSilesia
  • SO RIS
  • MedSilesia
  • MedicaSilesia
  • SO RIS
  • MedSilesia
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji