„Inteligentna Specjalizacja – Medycyna – jako potencjał eksportowy regionu, kluczowe technologie jutra" – IV międzynarodowe spotkania branży medycznej –  MedicaSilesia Meetings - 2019” 12.06.2019

 

Marcin Jabłoński

Wiceprezes Izby Gospodarczej Eksporterów i Importerów w Mysłowicach

Od 2012 roku obecny w Afryce Północnej, Zachodniej oraz w Libanie. Prezes Connectionpoint sp. z o.o. Partner Connection Point Africa Srl. w Tunisie Prezes Polish Fashion Cluster. Ekspert i partner polskich i zagranicznych istytucji badawczych oraz instytucji otoczenia biznesu. Partner Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Biegły sądowy w zakresie procesów sieciowania i klastrów. Ekspert PNB Paribas w "Programie Wspierania Eksportu". Kierownik projektu ewaluacji klastrów polskich dla Ministerstwa Gospodarki.

 

jaboski

 

Doktor Piotr Kaczmarek-Kurczak

Akademii Leona Koźmińskiego

Pracuje w Katedrze Przedsiębiorczości Akademii Leona Koźmińskiego oraz w Centrum Przedsiębiorczości ALK. Jest mentorem w programie akceleracyjnym nowych firm Kozminski Venture Lab realizowanym przez spółkę zależną Akademii – Kozminski Business Hub. Jest konsultantem w grupie doradczej Kozminski Consulting. Od 2007 roku autor publikacji na temat zarządzania i przedsiębiorczości w magazynie psychologicznym JA-MY-ONI tygodnika POLITYKA. Ekspert, doradca i szkoleniowiec pracował m. in. w projektach Warszawa Stolicą Ambitnego Biznesu, Przedsiębiorczość w Sektorach Kreatywnych (wyróżnienie Miniesterstwa Rozwoju w 2013 roku), Stołeczne Forum Przedsiębiorczości. Ekspert w projekcie wsparcia firm innowacyjnych Inventorum, projektach Górnośląskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości itd. W ramach pracy w Kozminski Business Hub zajmuje się doradztwem startupów; restrukturyzacją firm rodzinnych, projektowaniem modeli biznesowych, analizą procesów, przygotowaniem wdrożenia systemów innowacji, współpracą nauki i biznesu.

 

Kurczak

 

Profesor Zbigniew Nawrat to niezwykły wizjoner zaangażowany w kreowanie współczesnej medycyny. Obecnie propaguje ideę, że po dekadzie sukcesów w medycynie tele-informacji czas na tele-akcję, gdzie aktywność człowieka może być realizowana za pomocą robotów. Zbigniew Nawrat jest fizykiem teoretykiem z wykształcenia (ukończył Uniwersytet Śląski w 1984r.), który całe swoje życie zawodowe związał z medycyną (doktorat na śląskiej Akademii Medycznej w 1997 r. z tematyki sztucznego serca, habilitacja 2013 Śląski Uniwersytet Medyczny SUM z zakresu robotyki chirurgicznej). Jest profesorem Instytutu Protez Serca FRK. Karierę akademicką rozpoczął w Katedrze Biofizyki SUM (kilka publikacji w zakresie teorii transportu membranowego). Jest autorem pionierskich prac badawczych w dziedzinie sztucznych narządów  (głównie protez serca: zastawek i pomp krwi) oraz robotyki medycznej. Zaprojektowane przez niego komory wspomagania serca POLVAD (technologię wykonania opracował chemik Bogdan Stolarzewicz) zostały wdrożone klinicznie przez zespół prof. Zbigniewa Religii w 1993 r.(do dzisiaj ponad 300 aplikacji klinicznych, najdłużej pacjent z sercem wspomaganym mechanicznie był prawie dwa lata do regeneracji serca). Jest ojcem robota kardiochirurgicznego Robin Heart – pierwszego polskiego i europejskiego robota, który ma szanse wkrótce na wdrożenie kliniczne.

 

Nawrat

 

Profesor Piotr Wilczek z wykształcenia jest biologiem, jednak od początku jego pracy zawodowej związany jest z medycyna a zwłaszcza z kardiochirurgią, kardiologią oraz transplantologią. Profesor jest kierownikiem pracowni Bioinżynierii Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Jego badania koncentrują się na zagadnieniach związanych inżynierią tkankową, terapiami komórkowymi oraz medycyną regeneracyjną szczególnie w obszarze rusztowań tkankowych (skafoldy) oraz bioprotez zastawek serca.  

 

wilczek

Kontakt

Górnośląski Akcelerator Przedsiębiorczości Rynkowej Sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 16
44-100 Gliwice

Partnerzy

  • MedicaSilesia
  • SO RIS
  • MedSilesia
  • MedicaSilesia
  • SO RIS
  • MedSilesia
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji